Strona główna

Wizualizer Epson ELP-DC20

Data dodania: paź 28 2014

Wizualizer ELPDC20 – typu desktop – to doskonałe narzędzie dla nauczycieli chcących uatrakcyjnić lekcje wysokiej jakości obrazami. Duża matryca CMOS 1/2,7 cala i interfejs HDMI umożliwiają wyświetlanie w zbliżeniu obrazów lub trójwymiarowych przedmiotów w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080 pikseli. Maksymalny zoom, z jakim można wyświetlać obrazy, wynosi 120x, a częstotliwość odświeżania 30 klatek na sekundę sprawia, że strumień wideo jest wyświetlany niemal bez opóźnienia.

Wizualizer jest naszpikowany funkcjami przydatnymi w prowadzeniu lekcji. Pozwala z łatwością rzutować materiały o rozmiarze A3, jak mapy i duże schematy. Lampa LED ułatwia oświetlenie słabo widocznych przedmiotów. Funkcja dzielenia ekranu pozwala na podłączenie równocześnie dwóch różnych źródeł sygnału. Z kolei nasadka mikroskopu umożliwia obserwowanie, co dzieje się pod mikroskopem w czasie rzeczywistym.

Ramię z kamerą jest na tyle mocne, że nie zmienia położenia w trakcie prezentacji. Ponadto można je ustawić w dowolnej pozycji, obracając w trzech kierunkach, a także złożyć na czas, gdy urządzenie nie jest używane. Nieużywany wizualizer można też ochronić przed kradzieżą za pomocą linki blokowanej wokół specjalnego słupka.

Do wizualizera można bezpośrednio podłączyć mysz USB, aby np. rysować na wyświetlanych obrazach oraz wskazywać omawiane punkty. Podłączania do komputera nie wymaga także funkcja nagrywania i odtwarzania, która pozwala na zarejestrowanie nagrania wideo i zapisanie go bezpośrednio w wewnętrznej pamięci 1 GB, a następnie odtwarzanie w trakcie następnych lekcji.

Nauczyciele mogą urozmaicić zajęcia za pomocą znajdującego się w zestawie zaawansowanego oprogramowania. Na przykład za pomocą wideo poklatkowego można przez 72 godziny filmować pewne wolno zachodzące procesy, jak wzrost roślin, aby następnie pokazywać nagranie w przyspieszeniu w trakcie lekcji biologii. Nauczyciele mogą także nagrywać własny komentarz do plików wideo za pomocą wbudowanego mikrofonu, a także opisywać znacznikami pliki wideo i przesyłać je do internetowych serwisów udostępniania wideo.

  • Łatwość obsługi : Uczenie z wykorzystaniem projektora
  • Obrazy Full HD: 12-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy
  • Obrazy w zbliżeniu: Nasadka mikroskopu w zestawie
  • Zaawansowane programy: Rejestrowanie wideo poklatkowego przez 72 godziny
  • Funkcje wbudowane: Tworzenie adnotacji w czasie rzeczywistym