Strona główna

Dysk pomiarowy Labdisc BioChem

Data dodania: sie 05 2015

Biologia i chemia na okrągło

Labdisc BioChem to cyfrowe laboratorium doświadczalne z zakresu biologii i chemii, mieszczące się w jednym dysku. Niewielkie rozmiary (średnica urządzenia to 132 mm) urządzenia sprawiają, że eksperymenty i doświadczenia z zakresu biologii i chemii można wykonać tak  w szkolnej pracowni jak i po za nią np. na wycieczce. Ma na to wpływ również wbudowany akumulator oraz wewnętrzna pamięć. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub ekranie komputera czy tabletu w postaci cyfrowych mierników. Labdisc Biochem współpracuje z komputerami i urządzeniami mobilnymi za pomocą oprogramowania GlobiLAB, które jest dostępne na wszystkie systemy (Windows, MAC, Linux oraz iOS, Android). Pomiary przeprowadzone bez połączenia z komputerem czy tabletem zostają zapisane w pamięci urządzenia a po powrocie do szkoły przesyłane do komputera.
Czy wiesz, że:

Labdisc Biochem ma wbudowany GPS co umożliwia analizowanie pomiarów zebranych w terenie na mapach Google.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc BioChem umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel, cyfrowych mierników oraz mapy Google. Na wykresach można dodawać  adnotacje i zdjęcia. Do lepszej analizy w oprogramowaniu dostępne są również niektóre funkcje matematyczne.

Wbudowane czujniki

Dzięki Labdisc BioChem można wykonać następujące pomiary: jasności oświetlenia, pulsu, ciśnienia barometrycznego, temperatury otoczenia, oznaczania tlenu w wodzie (elektroda nie zawarta w zestawie), kolorymetrii, pomiaru mętności, pH, przewodności, termoelementów, współrzędnych GPS oraz wilgotności.

wbudowane czujniki Labdisk BioChem

Wykorzystanie dysku pomiarowego Labddisc BioChem na lekcjach, pozwoli spojrzeć na zjawiska bilogiczne i chemiczne zupełnie z innej perspektywy.

Labdisc BioChem to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (128 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych 24 000 próbek na sekundę.

Czy wiesz, że:

Dyski pomiarowe Labdisc można rozbudować o dodatkowe czujniki podłączane do wejścia uniwersalnego.

KARTA KATALOGOWA I SPECYFIKACJA

Zakresy i dokładności czujników

Ciśnienie powietrza Zakres:0 do 300 kPa Dokładność:±2.5 kPa
Temperatura otoczenia Zakres:-10 do 50 °C Dokładność:±1 °C
Barometr Zakres: 300 do 1100 mb Dokładność:±2.5 mB
Kolorymetr Zakres: 10 do 90% przezroczytości (3 kolory) Dokładność:±5 %
Przewodność Zakres: 0 do 20 ms Dokładność:±2 %
Tlen rozpuszczony Zakres: 0 do 14mg/l Dokładność:±8 %
Temperatura ciał stałych, cieczy Zakres: -25 do 125 °C Dokładność:±2°C
GPS Zakres: - Dokładność:±3m
Puls Zakres: 0 do 200 bpm Dokładność:±1 digit
Światło Zakres: 0 do 55,000 lx Dokładność:±15%
PH Zakres: 0 do 14 pH Dokładność:±2%
Termoelementy Zakres: -200 do 1200°C Dokładność:±2%
PH Zakres: 0 do 14 pH Dokładność:±2%
Mętność< Zakres: 0 do 1000 NTU Dokładność:±10%
Wejście uniwersalne< Zakres: 0 do 5 V Dokładność:±2%