Strona główna

Mini dysk pomiarowy

Data dodania: sie 05 2015

Najmniejszy dysk pomiarowy firmy Globisens to Mini, który mimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje 9 czujników. Czujniki wbudowane w dysk Mini umożliwiają przeprowadzenie następujących pomiarów: napięcia i natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, temperatury otoczenia, temperatury ciał stałych i cieczy, pH oraz GPS.

Dzięki GPS dane zebrane w terenie za pomocą dysku Mini można analizować w programie GlobiLab na mapach Google

Przy użyciu dysku pomiarowego Mini można przeprowadzić różnorodne doświadczenia zarówno w klasie jak i po za nią np. na wyciecze. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów na tabletach w postaci cyfrowych mierników w oprogramowaniu GlobiLAb (program dostępny na Windows, MAC, Linux oraz na urządzeniach mobilnych z systemami iOS, Android).

Czy wiesz, że:

Możesz zwiększyć ilość czujników dysku Mini do 12 łącząc go z tabletem GlobiMate .

Dysk Mini to proste, uniwersalne narzędzie które doskonale nadaje się do badań środowiskowych w młodszych klasach szkoły podstawowej oraz na zajęciach z Fizyki, Biologii i Chemii.

KARTA KATALOGOWA I SPECYFIKACJA

Zakresy i dokładności czujników

Temperatura otoczenia Zakres: -10 do 50 °C Dokładność: ±2 °C
Temperatura cieczy i ciał stałych Zakres: -25 do 125 °C Dokładność: ±2 °C
Ciśnienie powietrza Zakres: 0 – 300 kPa Dokładność: ±2.5 kPa
Napięcie prądu Zakres: -30V do +30V Dokładność: ±2 %
Natężenie prądu Zakres: 0 do 1A Dokładność: ±2 %
Wilogotność Zakres: 0 – 100% RH Dokładność: ±5 % (10%-90%RH)
pH Zakres: 0 – 14 pH Dokładność: ±2%
Puls Zakres: 0 do 200 bmp Dokładność: 1 jednostka
GPS Zakres: - Dokładność: do 3 metrów