Oprogramowanie GlobiLab

Data dodania: sie 05 2015

GlobiLab to program dopełniający całości mobilnego laboratorium przyrodniczego Globisens. W połączeniu z dyskami pomiarowymi Labdisc umożliwia obserwację oraz analizę rzeczywistych doświadczeń i eksperymentów. Program ten przeznaczony jest do wszystkich typów szkół.

Oprogramowanie GlobiLab umożliwia skonfigurowanie dysków pomiarowych Labdisc z poziomu komputera lub tabletu. Wybór czujników, częstotliwości pomiarów czy ilości próbek oraz wizualizacja danych to tylko niektóre zalety GlobiLab.

Program oferuje 16 gotowych scenariuszy lekcji zawierających podstawy teoretyczne, dobór i skonfigurowanie Labdisk i akcesoriów, przykładowe wyniki ich analizę i wnioski.

Pomiary wykonane  w terenie z wykorzystaniem dysków Labdisc i Mini można analizować na Mapach Google bezpośrednio w programie GlobiLab. Dzięki tej funkcji uczniowie mogą zobaczyć jak zmieniają się badane parametry wraz ze zmianą miejsca pomiarów.

Dzięki oprogramowaniu GlobiLab, dyskom pomiarowym Labdisc oraz pomysłom samych nauczycieli nauka fizyki, biologii czy chemii może stać się ciekawą przygodą i wpłynąć na zwiększenie zaangażowania uczniów.

Cechy (zalety) oprogramowania GlobiLab

Oprogramowanie w języku polskim

Oprogramowanie na systemy – Windows, MAC, Linux

Oprogramowanie na urządzenia mobilne z systemai operacyjnymi iOS i Android

Baza 16 gotowych scenariuszy lekcji (wraz z wykresami odpowiadającymi scenariuszom) dostępna z poziomu oprogramownaia

Przedstawianie dokonywanych pomiarów w postaci:

Wykresów liniowych
Wykresów słupkowych
Tabeli danych
Tabeli i wykresu
Map Google i Nokia

Jednoczesna wizualizacja 6 pomiarów za pomocą wirtualnych, cyfrowych mierników (7 rodzai mierników do wyboru).

msc

Nanoszenie  wykresów nowych pomiarów na wykresy pomiarów dokonanych wcześniej.

Adnotacje i znaczniki

Adnotacje na wykresach w formie tekstu i zdjęć.

Znaczniki pozwalające na dokładne odczytanie pomiaru w wybranym miejscu wykresu.

Wycianie oraz przybliżanie interesujących części wykresu.

Wbudowane funkcje matematyczne do analizy i wizualizacji wykresów liniowych:

Regresja liniowa
Regresja kwadratowa
Analiza częstotliwości
Pochodne
Całki
Nachylenie krzywej
Funkcja wygładzania krzywej

Współpraca z mapami Google – przenoszenie pomiarów dokonanych w terenie na mapy Google

msc