Strona główna

Jaką tablicę interaktywną wybrać?

Data dodania: lut 28 2012

Technologia

Ważnym elementem przy wyborze tablicy interaktywnej jest technologia i związana z nią rozdzielczość (im wyższa tym lepiej). Wpływa ona na precyzję działania urządzenia. Od technologii zależy również szybkość pisania, czyli to, czy podczas pracy na tablicy, kursor nadąża za narzędziem, z którego korzystamy i nie zniekształca naszego pisma. Z technologią związany jest również sposób obsługi tablicy. Dostępne są tablice dotykowe obsługiwane palcem lub elektromagnetyczne obsługiwane elektronicznym pisakiem. Pisaki powinny mieć przyciski odpowiadające prawemu i lewemu przyciskowi myszy oraz funkcję podwójnego kliknięcia. Ważne jest, aby zwłaszcza młodsi uczniowie mieli motywację do prawidłowego używania tzw. narzędzia pisarskiego. Pomoże im w tym posługiwanie się pisakiem na tablicy interaktywnej, jednak musi on mieć ergonomiczny kształt. Najwyższe parametry i funkcjonalności mają tablice elektromagnetyczne pasywne.

Powierzchnia

Powinna być twarda oraz suchościeralna, dzięki czemu nauczyciele będą mogli
korzystać z niej w tradycyjny sposób.

Konstrukcja

Powinna być sztywna i nie zawierać elementów wystających, takich jak np. półka na pisaki, które mogłyby łatwo ulec uszkodzeniu.

Oprogramowanie

Urządzenie interaktywne bez oprogramowania jest bezużyteczne. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy oprogramowanie jest w języku polskim i dobrze, żeby działało we wszystkich systemach operacyjnych.

Serwis i pomoc techniczna

Istotnym elementem jest serwis, który nie tylko naprawi uszkodzony sprzęt, ale również ma zaplecze merytoryczne i gwarantuje wsparcie podczas korzystania z urządzenia.

Skomentuj