Strona główna

Oprogramowanie interaktywne “Zrób To Sam! Pomocnik Nauczyciela”

Data dodania: mar 05 2012

Oprogramowanie Zrób to Sam! Pomocnik Nauczyciela

Cóż warta jest tablica interaktywna gdy nie ma dla niej odpowiednich materiałów?

Oczywiście jest wiele gotowych materiałów i stron, na których można znaleźć bezpłatne lekcje na tablice interaktywne, ale nauczyciele chcą również móc przygotowywać własne materiały. Odpowiednie dla danej klasy, do swojego stylu pracy itd.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom oferujemy program „Zrób To Sam! Pomocnik Nauczyciela 4″. Jest to rewelacyjny program do tworzenia własnych ćwiczeń interaktywnych na bazie gotowych szablonów.   Został stworzony jako pomoc dla nauczycieli, którzy nie są informatykami dlatego zadbaliśmy o prosty i intuicyjny sposób pracy z programem.

Czy wiesz, że:

Oprogramowanie jest chętnie wykorzystywane przez nauczycieli, ponieważ ogranicza ich pracę do wstawienia treści w gotowe szablony ćwiczeń.

Do czego służy?

„Zrób To Sam! Pomocnik nauczyciela” zawiera ponad 20 szablonów ćwiczeń. Po wybraniu szablonu, w panelu konfiguracji ćwiczenia Nauczyciel wprowadza w odpowiednie rubryki swoją wiedzę w formie tekstu lub zdjęć. W każdej chwili może edytować swoje ćwiczenia, przygotowując kolejne ich warianty. Tworzy własne materiały odpowiednie do tematu lekcji i poziomu klasy. Każde przygotowane ćwiczenie można zapisać w programie lub przeciągnąć na pulpit i wielokrotnie z niego korzystać bez otwierania programu Zrób to Sam!

Oprogramowanie jest chętnie wykorzystywane przez nauczycieli, ponieważ ćwiczenia tworzy się szybko i łatwo.

Test czy nauka?

W programie do wyboru są dwa tryby ćwiczeń: TEST lub NAUKA.

Różnica pomiędzy tymi trybami jest w sposobie rozwiązywania ćwiczenia.

W trybie TEST uczeń rozwiązuje ćwiczenie i dopiero po jego zakończeniu dostaje odpowiedź czy zrobił je dobrze czy źle. Przechodząc przez  poszczególne zadania, po wybraniu odpowiedzi, program automatycznie przechodzi do kolejnego punktu. Sprawdzenie ćwiczenia następuje po kliknięciu przycisku „Sprawdź”. Wyświetla się wtedy informacja o ilości błędnych i prawidłowych odpowiedzi. Tryb testu może służyć do sprawdzania wiedzy poszczególnych uczniów.

W trybie NAUKA uczeń zaznacza rozwiązanie tyle razy, aż wskaże prawidłową odpowiedź. Wtedy ćwiczenie zostaje zaliczone i uczeń może przejść dalej. Podczas przygotowywania ćwiczeń można również dodać komentarz do odpowiedzi np. dlaczego dana odpowiedź jest dobra lub zła.

Czy wiesz, że:

Program działa niezależnie od tablicy interaktywnej i może być wspaniałym interaktywnym dodatkiem do każdej lekcji.

Nagrody

“ZRÓB TO SAM! Pomocnik nauczyciela” zdobył uznanie na Targach Edukacyjnych w Kielcach, gdzie został nagrodzony Medalem Targów Kielce oraz na Targach Edu Trendy w Warszawie, gdzie został nagrodzony Diamentem Oświaty.

Jak otrzymać dostęp do programu?

  • “ZRÓB TO SAM! Pomocnik nauczyciela” dostępny jest bezpłatnie przy zakupie tablic interaktywnych DualBoard, TouchBoard, Newline TruBoard monitorów Newline TruTouch i tabletów MobiView (licencja umożliwia korzystanie z programu tylko z wymienionymi urządzeniami).
  • “ZRÓB TO SAM! Pomocnik nauczyciela” można również zakupić u naszych partnerów handlowych i wykorzystywać na dowolnej tablicy interaktywnej

Wersja próbna

Zachęcamy do pobrania i przetestowania 30 dniowej wersji próbnej.